Po co internetowe CV i co to jest? W tym poradniku spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.

Wstęp
Wielu pracodawców zostawia sobie CV pracowników, którzy mogliby zostać przyjęci, by w przyszłości nie uruchamiać nowej procedury rekrutacyjnej tylko korzystają z starej rekrutacji. Kiedy przejdziemy jakieś doszkolenia czy kursy często pracodawcy nie wiedzą o tym a warto ich powiadomić. Warto oprócz tradycyjnego CV stworzyć właśnie takie internetowe i przy rekrutacji (oprócz tradycyjnego CV) podać adres do tego CV.

Jak stworzyć CV internetowe?
CV internetowe można stworzyć jakimś kreatorem np. w serwisie www.mycv.pl, otrzymamy kreator CV oraz adres w darmowej domenie. Jeśli chcemy stworzyć własny wizerunek CV to można to zrobić. Znajomość HTML’a nie jest nam potrzebna, wystarczy zwykły program Word do stworzenia tego. W Wordzie tworzymy CV zwykłe, jeśli mamy już stworzone np. tradycyjne to problemu większego już niema. Wystarczy CV zapisać do pliku np. .PDF i wrzucić na serwer np. darmowy www.strefa.pl. Serwer www.strefa.pl jest wystarczającym serwerem do CV internetowego, adres jaki tam miało by CV to np. kowalski.strefa.pl/cv.pdf. Jeśli chcemy aby CV miało adres kowalski.strefa.pl to trzeba stworzyć plik index.html z przekierowaniem do CV. Można wykorzystać inny sposób niż pdf np. flash (generator np. www.print2flash.com) ale to wyższa szkoła jazdy.

Co warów wiedzieć?
Warto również wiedzieć aby CV miało w stopce lub w nagłówku datę ostatniej aktualizacji by pracodawca wiedział, że to CV jest nowsze niż papierowe.
Pamiętaj by CV na bieżąco aktualizować.
Jeśli chcesz to możesz usunąć (zostawić puste pola) z adresem domowym, zamieszkania.

Przykładowe CV

1 komentarze:

W brew tego co napisałem w artykule zrobiłem CV z kodu HTML bo tak wolałem, CV można oglądać na http://cv.popielarski.eu

Prześlij komentarz