Wyszukiwarki internetowe automatycznie dodają naszą domenę do swojej bazy. Często tworzy się to w sposób niekontrolowany i nasza domena widnieje 2 razy z przedrostkiem www i bez przedrostka. Żeby tego uniknąć i zwiększyć pozycję w wyszukiwarce należy wykorzystać przekierowanie bez www na www wykorzystując kod ModRewrite.
ModRewrite to konfiguracja na serwerze z Apache (najczęściej linux) w pliku .htaccess.

By stworzyć takie przekierowanie trzeba użyć następującego kodu
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.(.+)$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nazwa.pl%1/$1 [R=301,L]
(W miejsce nazwa.pl wpisujemy adres naszej strony, pamiętaj o przedrostku www)
Ten kod sprawdza czy przed adresem jest wpisany przedrostek www. Jeśli tak to otwiera się strona,  jeśli nie to tworzy się nam przekierowanie. Jeśli mamy przypisane 2 domeny do naszego serwera to pojawia się problem. Przekierowanie tworzy się tylko wtedy kiedy nie wpiszemy www, jeśli wpiszemy ten przedrostek to adres pozostanie. Wyszukiwarki również będą widzieć tą domenę z www. Można do powyższego kodu dopisać ręcznie kod z domeną z przedrostkiem www i wtedy cała druga domena będzie tworzyć przekierowanie.
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.nazwa.serwer.pl [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.(.+)$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nazwa.pl%1/$1 [R=301,L]
Teraz w wyszukiwarkach widnieć powinna tylko 1 domena www.nazwa.pl a adresy nazwa.serwer.pl, www.nazwa.serwer.pl i nazwa.pl będą przekierowywać na adres strony www.nazwa.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz