Kupując laptop chcemy by był to komputer, którego możemy przenieść w inne miejsce np. drugi pokój. Często okazuje się, że laptop ciągle leży na jednym tym samym biurku i nigdzie go nie przenosimy. Okazuje się, że długotrwała praca przy laptopie jest uciążliwa. Laptop wymusza nam pewną niewygodną pozycję ciała i po dłuższej pracy zaczyna nas wszystko boleć. Czy można coś z tym zrobić? Tak dokupując kilka niedrogich dodatkowych gadżetów.

Zewnętrzna myszka
Nie dziwi chyba nikogo widok osoby pracującej przy laptopie z zewnętrzną myszką, ponieważ lepiej pracuje się przy zwykłej myszce niż przy touchpadzie.  Ten temat zostawmy nierozwiązany.

Zewnętrzna klawiatura

Zewnętrzna klawiatura to ciekawy gadżet do laptopa. Dzięki temu możemy naszego laptopa trochę odsunąć od naszych oczu a samom klawiaturę schować nawet do szuflady biurka. Dzięki temu można wygodnie usiąść w naszym fotelu.
Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu portów USB, możemy kupić bezprzewodowy zestaw combo, jeden odbiornik dla klawiatury i myszki.

Podstawka pod laptopa
Często ekran laptopa jest poniżej naszego wzroku. Kupując odpowiednią podstawkę, możemy podnieść nasz komputer tak by jego ekran był na wysokości naszego wzroku. Dodatkowo, niektóre podstawki są wyposażone w dodatkowe chłodzenie (czasami przydatne), a jeszcze inne w switch USB. Znalazłem nawet podstawkę, która byłą wyposażona nawet w głośnik USB.

Switch USB
Jeśli zaczyna nam brakować portów USB gdyż mamy podpięte zbyt wiele urządzeń np. myszkę, klawiaturę czy drukarkę, to dobrym rozwiązaniem jest zakupić sobie switch USB. Switch umożliwia nam podpięcie większej liczby urządzeń, a nawet pozwala nam to zredukować ilość kabli na biurku do jednego (nie liczę zasilania) przez schowanie urządzenia z tyłu biurka. Niektóre switche mają zwoje zewnętrze zasilanie dzięki temu można podpiąć dużo więcej urządzeń.

Stacja dokująca USB
Jeśli lubimy mieć porządek na biurku, jeśli używamy zewnętrznych głośników, a Internet dostarczamy kablem, to dobrym rozwiązaniem jest zakupić sobie tzw. stację dokującą USB. Urządzenia takie posiadają w sobie kilku portowy switch USB, dodatkową kartę dźwiękową i dodatkową kartę sieciową. Takie urządzenie chowamy gdzieś sprytnie, a na biurku mamy jeden zastępujący szereg innych. Droższe odpowiedniki wyposażone zostały w wyjście na monitor zewnętrzny, ale nie jest to dobre rozwiązanie gdyż rewelacji i szału to wyjście nie daje.

0 komentarze:

Prześlij komentarz